Značky

 • Allimant-Laugner

  Allimant-Laugner

  Panství pochází ze dvou rodin vinařů. V roce 1816 po napoleonských kampaních získal kapitán François-Antoine Allimant budovu z roku 1664 v Orschwilleru, kde se dnes nachází Domaine a vinice na svazích Haut-Koenigsbourgu. V roce 1949 došlo ke svatbě dcery Mariette Allimant a jejího manžela René Laugnera. Jejich nejstarší syn Hubert převzal otěže v roce 1984, dal mu současný název a vdechl nový život se svou ženou Françoise. Od roku 2013 převzal dědictví Nicolas a je již 11 generací vinařů.

 • Cave de Cairanne

  Cave de Cairanne

  Cave de Cairanne není malé rodinné vinařství. Je to jedno z mála družstev které jsem poznal kde sází spíš na kvalitu vína než velké objemy.

  Špičkové cuvée tohoto družstva se jmenuje Antique

 • Château de Parenchère

  Château de Parenchère

  Château de Parenchère, postavený v r. 1570, se nachází 38km od St-Emilion, úplně na východě regionu Bordeaux (Sainte-Foy-La-Grande). Vinařství má celkem 180 ha, které náleží jednomu vlastníkovi. Z toho 70 ha jsou vinice vysázené na nejlepších parcelách vinařství, a to vždy ve svazích. Půdy jsou jílovito-vápenaté a vinařství, které se nachází v období konverze k ekologickému zemědělství, vyrábí kompletní řadu červených a bílých vín, vždy vyvážených, ovocitých a s dobrou hustotou. 

 • Domaine des Lauribert

  Domaine des Lauribert

  Domaine des Lauribert je malé rodinné vinařství v oblasti Côtes du Rhône. 

  Laurent je několikátou generací v rodině vinařů a o vinice se stará se svou manželou Isabelle a dcerami Lilou a Lisa.

 • Domaine Guillaman

  Domaine Guillaman

  Domaine de Guillaman je rodinné vinařství o 150ha, které patří již po 6 generací rodině Ferret. Nachází se v IGP Côtes du Gascogne, ve 170 m.n.m.. Podle tradic je založeno 80% bílých odrůd a 20% červených. Červená vína zrají v dubových sudech. 

 • Domaine Sainte Marie des Crozes

  Domaine Sainte Marie des Crozes

  Vinařství Domaine Sainte Marie des Crozes je malé rodinné vinařství na jihozápadě Francie ve vesnici Douzens, region Languedoc-Rousillon (Okcitánie).

  Christelle Alias je zatím poslední generací vinařů v rodině. Vinařství převzala po svém otci roku 2012. 

  Od roku 2014 nesou certifikaci BIO a od roku 2018 certifikaci Demeter.

 • Philippe & Sylvain Ravier